Króliki domowe

Króliki domowe- odpowiednia opieka, porady, galerie USZATE FORUM

Ogłoszenie

Nowych użytkowników prosimy o przedstawianie się.

#1 2007-11-03 19:27:34

Dorka

Nowicjusz

3929998
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2007-11-03
Posty: 22
Punktów :   
WWW

Kupno akcesoriów- koszty

Ja przyznam się popełniłam błąd. Kupiłam za małą klatkę. Poza tym klatkę i inne kacesoria powinno kupić się wczesniej, tak, aby na przyjście naszego ulubieńca wszystko było już gotowe.

Podstawowa sprawa klatka. Większość źródeł podaje, że jej minimalne wymiary to 80x40x40.
Jednak wiekszość miniaturek sprzedawanych w sklepach zoologicznych zamienia się wielkie króliki hodowlane, więc radzę zaopatrzyć się w kaltkę metrową albo w zagrodę. Ceny takich klatek ok. 100 zł

Ściółka - najlepsze moim zdaniem granulatydrewniane niepylące. Wydatek ok. 13 zł, w zalezności od pojemności.

Siano - ja ma akurat we własnym zakresie, ale w sklepach zoologicznych to wydatek ok. 2 zł

Granulat - i tu to różnie bywa. Nie wiadomo jaki najlpeszy. Ceny granulatów się wachają. Ja podaję granulat z lucerny z Vitapola za 4.10 zł i nie zauważam żadnych relacji żołądkowych.

Poidełko - nie pamiętam za ile kupowałam, ja mam 300 ml, ale to wydatek tez mniej-wiecej wielkości 7 zł
Czasami tez mozna dawać królikom z miseczki. Miseczka ok. 4 zł?

Miseczki na jedzenie - granulat, czy marcheweczkę to no właśnie taki wydatek ok 4 zł.

Szczotki - nie marnujcie pieniędzy na szczotki takie ,,dla ludzi", czy takie miękkie włosie bo to bez sensu. Ceny takiej szczotki jak na zdjęciu poniżej to od 7 do 13 zł.
http://www.psiaki.pl/sklep/images/trixie/6288_g.jpg

Zabawki - zalezy od królika: niektóre pobawią się zwykłym misiem pluszakiem, niektóre bawią się kulą-smakulą, niekótre obgryzają drewienka.

Drewniana marchewka (moim zdaniem kupić lepiej niemlaowaną)

http://www.gemini.az.pl/09025%20marchewka.jpg

Kula smakula

http://www.infofirma.pl/sinus/akcesoria/kula.jpg

Nie chcę was wprowadzac w błąd cenowy, ale jak już zaopatrzę się w kulę smakulę to wam powiem.

Jak o czymś zapomniałam albo napisałałam źle to poprawiać :)

Offline

 

#2 2007-11-03 19:50:23

EveL

Admin ' zakochana w Bince..

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2007-11-02
Posty: 11
Punktów :   

Re: Kupno akcesoriów- koszty

Dorka, miniaturki nie zamienią się w króliki hodowlane :D Ale co do wymiarów klatki zgodzę się z tobą. Królik w klatce powinien mieć na tyle miejsca żeby swobodnie móc zrobić stójkę, obrócić się, słyszałam też że długość powinna być taka, by mógł co najmniej 4 skoki przez nią zrobić. Ja jestem zdania, że najlepsza metrowa lub dłuższa. Zagrody to też super sposób, niestety ja nie mam miejsca by na takową pozwolić sobie w pokoju.
Co do szczotek również się z tobą zgodzę :) Najlepsze zgrzebełka. Jednak warto zaopatrzyć się też w gumową rękawice do usuwania martwego włosa. Jej koszt to koło 12zł.
Co do granulatu to różnie to bywa. Baardzo różnie. Można kupić i za 4zł. My zaczęłyśmy kupować Versele Laga Prestige Cuni Complete. Podobno (jeszcze do nas nie doszedł, więc nie mam swojego zdania) super granulat, kosztuje 9zł za 500g. Mam nadzieję, że cena przerzuca się na jakość.
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2007-11-03 19:54:34

Dorka

Nowicjusz

3929998
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2007-11-03
Posty: 22
Punktów :   
WWW

Re: Kupno akcesoriów- koszty

,,Miniaturka" jak twoja Binowa :P

Nigdy o tej gumowej rękawicy nie słyszałam. Masz jakieś zdjęcie? Posiadasz ją?

Własnie, właśnie co do tego granulatu. Napisz jak dojdzie czy rzeczywiście jest dobry.

Offline

 

#4 2007-11-04 19:33:34

EveL

Admin ' zakochana w Bince..

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2007-11-02
Posty: 11
Punktów :   

Re: Kupno akcesoriów- koszty

Albina królikiem hodowlanym na pewno NIE jest ;)
Rękawice mam, opiszę ją w innym dziale.

Offline

 

#5 2007-11-06 12:17:01

Dorka

Nowicjusz

3929998
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2007-11-03
Posty: 22
Punktów :   
WWW

Re: Kupno akcesoriów- koszty

Nie no, hodowlanym nie, ale troche dużą miniaturką :D
Opisuj, opisuj, bo muszę się przygotować do kupna :D

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl